Nad morzem

wczasy, wakacje, urlop

 

Szlaki Polskiego wybrzeża - "Solny"

17 November 2011r.

Nazwa szlaku wywodzi się ze średniowiecza i przebiega linią dawnego traktu handlowego, którym kupcy przewozili sól i ryby z Kołobrzegu do Wielkopolski. Szlak liczy 159 km; wiedzie z Kołobrzegu do Piły przez Karlino, Białogard, Połczyn Zdrój, Czaplinek i Wałcz. Trasa prowadzi przez urozmaicone krainy geograficzne — Wybrzeże Słowińskie, Równinę Białogar-dzką oraz Pojezierza; Drawskie i Wałeckie; od brzegu Bałtyku przez obszary moreny dennej, kompleksy leśne, ciągi morenowych wzgórz rozdzielonych dolinami rzek, obok licznych i czystych jezior.


Szlak "W zniesień Moreny Czołowej"

17 November 2011r.

Szlak "W zniesień Moreny Czołowej" Szlak prowadzi z Bytowa do Drawska Pomorskiego przez Miastko, Biały Bór, Szczecinek, Czaplinek i Złocieniec; liczy około 200 km. Trasa wiedzie wzdłuż głównego ciągu wzniesień moreny czołowej przez tereny Pojezierzy: Kaszubskiego, Drawskiego i Wałeckiego. Pas ten charakteryzuje się licznymi obniżeniami terenu, ciągami wzgórz (najwyższe wzniesienie — Siemięrzycka Góra 256 m. n.p.m.), pięknymi jeziorami o przeróżnych kształtach; wydłużonych (rynnowych) i owalnych o wysokich brzegach z trawiastymi plażami i piaszczystymi dnami. Jeziora te łączą rzeki tworząc długie szlaki wędrówek kajakowych. Krajobraz uzupełniają kompleksy leśne z ciekawym drzewostanem i licznymi gatunkami ptaków i zwierząt.


Szlak "Krainy Lasów i Jezior"

17 November 2011r.

Szlak "Krainy Lasów i Jezior" Szlak prowadzi z Jarosławca do Człuchowa przez Sławno, Polanów, Żydowo, Biały Bór i Rzeczenicę; uczy ok. 150 km. Trasa szlaku wiedzie przez kilka urozmaiconych krajobrazowo krain geograficznych — Pojezierzy: Kaszubskiego, Drawskiego i Borów Tucholskich. Na trasie tej znajduje się dużo pięknych rynnowych jezior otoczonych lasami i połączonych rzekami.


Szlaki Piesze wybrzeża zachodniego

17 November 2011r.

Szlaki Piesze 1. Szlak nadmorski Prowadzi z Łeby do Dźwirzyna a na terenie województwa koszalińskiego łączy Darłowo, Darłówko, Dąbki, Bukowo Morskie, Łazy, Mielno, Chłopy, Sarbinowo, Gąski, Ustronie Morskie, Sianożęty i Kołobrzeg. Liczy około 115 km. Oznakowany kolorem czerwonym. Trasa szlaku prowadzi w strefie chronionego krajobrazu pod nazwą "Koszaliński Pas Nadmorski"